F. (Frans) van Vliet

foto F. (Frans) van Vliet
bron: KDC Nijmegen

Uit de Katholieke arbeidersbeweging afkomstige volkshuisvestingsdeskundige van de KVP. Kwam uit een eenvoudig Utrechts middenstandsgezin. Voor en na zijn Kamerlidmaatschap wethouder van Eindhoven. Geen opvallend Kamerlid, maar wel drie keer lijsttrekker in Brabant en Utrecht. Schoonzoon van een Tweede Kamerlid.

KVP
in de periode 1946-1962: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Franciscus (Frans)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Utrecht, 27 augustus 1902

overlijdensplaats en -datum
Eindhoven, 19 december 1986

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • RKSP (Roomsch-Katholieke Staatspartij), tot 22 december 1945
  • KVP (Katholieke Volkspartij), vanaf 22 december 1945

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/10)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 4 juni 1946 tot 1 maart 1962
  • lid Provinciale Staten van Noord-Brabant, van 6 juni 1962 tot 2 juni 1966
  • waarnemend burgemeester van Eindhoven, van 22 november 1966 tot 12 april 1967 (tijdens ministerschap van ir. Witte)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/4)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/4)

  • lid werkgroep over woningbezit, van 1953 tot 1954 (ingesteld door minister Witte)
  • lid Raad voor de Volkshuisvesting

afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • voorzitter begrotingscommissie voor Oorlog en Marine (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 28 september 1948 tot 21 september 1949
  • voorzitter Commissie voor de Verzoekschriften (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 28 september 1948 tot 21 september 1949

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder volkshuisvesting van de KVP-Tweede Kamerfractie. Hield zich verder onder meer bezig met defensie (personeel) en voerde het woord bij de behandeling van de Wet op de ruimtelijke ordening.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • In 1935 werd hij samen met zijn zwager F. Uijen tot raadslid in Eindhoven gekozen. Na loting mocht Uijen de zetel bezetten.
  • Werd in 1946 op met Ch.J.M. Mol op de voordracht gezet voor de vervulling van een vacature in de Tweede Kamer, maar werd niet benoemd
  • Nam ontslag als Tweede Kamerlid in verband met de drukke werkzaamheden die het wethouderschap van Eindhoven met zich bracht. Was in september 1961 gekozen als opvolger van wethouder Gijzels, toen die staatssecretaris werd.

uit de privésfeer
Een broer van hem was wethouder

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.