J.B. (Jan) Vlam

foto J.B. (Jan) Vlam
bron: Beeldbank Nationaal Archief

Vakbondsbestuurder uit de Achterhoek die deel uitmaakte van het nood-parlement. Het zwaartepunt van zijn loopbaan lag echter op gemeentelijk vlak, eerst als wethouder van Hengelo (Ov.) en later als burgemeester van Goor (acht jaar) en van Winterswijk (vijftien jaar). Stond bekend als een harde werker.

SDAP, PvdA
in de periode 1945-1946: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Jan Berend (Jan)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Zeddam (gem. Bergh, Gld.), 13 maart 1905

overlijdensplaats en -datum
Winterswijk, 16 februari 1991

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • SDAP (Sociaal-Democratische Arbeiderspartij), tot 9 februari 1946
  • PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 9 februari 1946

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/10)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 22 november 1945 tot 4 juni 1946
  • burgemeester van Winterswijk, van 1 maart 1955 tot 1 april 1970
  • lid Provinciale Staten van Gelderland, van 6 juni 1962 tot 3 juni 1970

gevangenschap/internering
geïntereerd gijzelaarskamp te Sint-Michielsgestel, van 4 mei 1942 tot januari 1943

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/23)

  • lid bestuur Nutsspaarbank
  • als burgemeester tientallen nevenfuncties, onder meer op cultureel gebied

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Heeft nooit het woord gevoerd in de Tweede Kamer

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Actief in de drankbestrijding en bij de padvinderij

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.