Mr. D. Visser van Hazerswoude

foto Mr. D. Visser van Hazerswoude
Bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Uit de Zaanstreek afkomstige liberaal, die aanvankelijk Eerste Kamerlid en later voor het district Hoorn Tweede Kamerlid was. Enige tijd advocaat in Amsterdam en daarna vooral actief als waterstaatsbestuurder en landbouwer. Was één van de grootste landeigenaren in Noord-Holland. Sprak ook in het parlement hoofdzakelijk over landbouwaangelegenheden, maar speelde geen opvallende rol.

liberaal, Liberale Unie
in de periode 1883-1890: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Dirk

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Zaandam, 1 november 1830

overlijdensplaats en -datum
Heemstede, 4 oktober 1890

3.

Partij/stroming

stroming(en)
liberaal

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • advocaat te Amsterdam, van 1856 tot 1867
  • landeigenaar en landbouwer
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 22 januari 1883 tot 11 oktober 1884 (voor Noord-Holland)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 17 november 1884 tot 19 juni 1886 (voor Noord-Holland)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 14 juli 1886 tot 17 augustus 1887 (voor het kiesdistrict Hoorn)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 19 september 1887 tot 27 maart 1888 (voor het kiesdistrict Hoorn)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 1 mei 1888 tot 4 oktober 1890 (voor het kiesdistrict Enkhuizen)

5.

Nevenfuncties (2/6)

  • voorzitter Hollandsche Maatschappij van Landbouw, tot 1890
  • lid hoofdbestuur Hollandsche Maatschappij van Landbouw, omstreeks 1888

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • In de Tweede Kamer sprak hij hoofdzakelijk over landbouw-aangelegenheden; voorts bij de behandeling van de Arbeidswet
  • In de Eerste Kamer voerde hij het woord over landbouw-aangelegenheden, spoorwegen, waterstaat en binnenlandse zaken

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Kocht in 1873 het landgoed 'Groenendaal' (86 ha.) in de gemeente Heemstede
  • Zijn vader was koopman

verkiezingen (3/6)
  • Versloeg in 1888 in het district Enkhuizen W. Bos (r.k.)
  • Versloeg in 1886 en 1887 in het district Hoorn Th. Heemskerk (arp) en W. Bos (r.k.)
  • Werd in 1883 en 1884 bij verkiezingen voor een Tweede Kamerlid in het district Haarlemmermeer verslagen door F.J.M.A. Reekers (lib.)

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.