Drs. E.C. (Erik) Visser

foto Drs. E.C. (Erik) Visser
bron: Fotobureau Stokvis

D66'er van het eerste uur, die in de eerste D66-Tweede Kamerfractie buitenland-woordvoerder was. Studeerde geschiedenis en was voor zijn Kamerlidmaatschap journalist bij Het Parool. Mede-initiatiefnemer van een wetsvoorstel over beperking van de filmkeuring. Stapte na zijn Kamerlidmaatschap over naar de VVD.

D66
in de periode 1967-1972: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Erik Cornelis (Erik)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 19 juni 1935

overlijdensplaats en -datum
Amsterdam, 27 oktober 1997

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • D'66 (Democraten 1966), van 24 oktober 1966 tot 1974
  • VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf juni 1976

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/4)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 februari 1967 tot 7 december 1972
  • historicus Rijksmuseum te Amsterdam
  • lid Bureau van de Voorlopige WRR (Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid), van 1973 tot 1 mei 1976

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

lid curatorium Stichting "Het Parool"

afgeleide functies, presidia etc.
ondervoorzitter vaste commissie voor Defensie (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 29 september 1971 tot 7 december 1972

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • Diende in 1970 samen met Joop Voogd (PvdA) een initiatiefwetsvoorstel inzake de verplichte filmkeuring in. Het door Anneke Goudsmit en later door Ineke Haas-Berger (PvdA) mede overgenomen voorstel werd in 1977 wet. (11.021)
  • Diende in 1970 een initiatiefwetsvoorstel in om gezinsleden die geen omroepkaart hadden de mogelijkheid te geven lid te worden van een omroepvereniging. Het voorstel werd later ingetrokken. (11.080)

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Medeoprichter van D'66
  • Was in de jaren'70 betrokken bij een mislukte poging van onder anderen Ed van Thijn en Wim Kok om een schaduwkabinet van PvdA, D'66 en PPR te vormen onder leiding van André Kloos.
  • Brak in 1976 met D'66 en werd lid van de VVD, omdat hij vond dat D'66 mislukt was en het door D'66 gesteunde kabinet-Den Uyl te links was

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.