E. (Eddy) Visch

foto E. (Eddy) Visch
bron: Katholiek Documentatiecentrum, Nijmegen

Tamelijk op de rechtervleugel opererend KVP-Tweede Kamerlid. Luchtmachtofficier en deskundige op meteorologisch gebied. Tussen 1952 en 1963 (met een onderbreking van anderhalf jaar) één van de defensiespecialisten van de KVP-fractie en daarnaast woordvoerder luchtvaartzaken.

KVP
in de periode 1952-1963: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Egbertus (Eddy)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Heerde (Gld.), 31 december 1896

overlijdensplaats en -datum
Soest, 8 november 1992

3.

Partij/stroming

partij(en)
KVP (Katholieke Volkspartij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/8)

  • directeur Nederlands Luchtvaartinstituut, van 1936 tot 1940 (tevens oprichter)
  • hoofd sectie opleiding (rang: kolonel), Luchtmachtstaf, van 1948 tot 1 november 1950 (vervroegd eervol ontslag uit dienst)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 14 oktober 1952 tot 3 juli 1956
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 6 november 1956 tot 20 maart 1959
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 21 december 1961 tot 5 juni 1963

gevangenschap/internering
krijgsgevangene, van 1942 tot 1945

officiersrangen (2/6)
  • luitenant-kolonel, militaire luchtvaart, van 15 oktober 1948 tot mei 1949
  • kolonel, militaire luchtvaart, van mei 1949 tot 1 november 1950

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/5)

  • lid Defensiecommissie, van maart 1962 tot 1963
  • secretaris Nieuw-Guineacomité, 1948

afgeleide functies, presidia etc.
lid Commissie onderzoek (defensie)materieel aanschaffingsbeleid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 3 juni 1958 tot oktober 1960

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was defensiewoordvoerder van de Tweede Kamerfractie van de KVP. Hield zich ook bezig met luchtvaartaangelegenheden.

opvallend stemgedrag (0/4)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Nam in 1930 deel aan een wetenschappelijke expeditie met vliegtuigen naar IJsland
  • Leidde in 1946 een expeditie naar gebieden in Nieuw-Guinea, ten oosten van het Carstensz-gebergte
  • Een zus van zijn echtgenote was gehuwd met Mr. Th.I.K.M. Hiltermann, die als advocaat was geassocieerd met Mr. L.G. Kortenhorst

verkiezingen
  • Was in 1952 achtste op de KVP-kandidatenlijst in de kieskring Maastricht en kwam - als marinespecialist - tussentijds in de Kamer in de vacature-Moorman

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.