Mr. C. Vervoorn

foto Mr. C. Vervoorn

Advocaat en herenboer uit het Gelderse Herwijnen, die in 1933 vertegenwoordiger van een belangenpartij voor boeren en middenstanders was. Was lange tijd kantonrechter-plaatsvervanger in Gorinchem en tevens Staten- en raadslid. Zat ook in diverse plaatselijke besturen. Geacht ingezetene van zijn woonplaats, die in de Tweede Kamer echter een weinig opvallende rol speelde.

NBTMP
in de periode 1933-1937: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Cornelis

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Herwijnen (Gld.), 9 maart 1883

overlijdensplaats en -datum
Herwijnen (Gld.), 11 november 1951

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • Plattelandersbond, tot september 1932
  • NBTMP (Nationale Boeren-, Tuinders- en Middenstandspartij), vanaf september 1932

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/10)

  • kassier van de boerenleenbank te Herwijnen
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 9 mei 1933 tot 8 juni 1937
  • fractievoorzitter (éénmansfractie) NBTMP Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 9 mei 1933 tot 8 juni 1937
  • lid gemeenteraad van Herwijnen, van 6 september 1946 tot 11 november 1951

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/9)

  • kantonrechter-plaatsvervanger te Gorinchem, van 1 augustus 1931 tot 11 november 1951
  • heemraad Waterschap Bommelerwaard boven de meidijk, omstreeks 1946

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
beschermheer muziekvereniging "Wilhelmina" te Herwijnen

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Interpelleerde in 1936 minister Deckers over de vooruitzichten van de producenten van hooi, van de hooihandel en van de hooiperserijen

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in 1933 gekozen hoewel A. Braat, die in 14 van de 18 kieskringen lijstaanvoerder was, landelijk gezien veel meer stemmen had gekregen. Vervoorn was echter lijstaanvoerder in de drie noordelijke provincies op drie gelijkluidende lijsten, terwijl de lijsten die door Braat waren aangevoerd niet gelijkluidend waren. Braat eiste na de verkiezingen dat Vervoorn voor hem plaats zou maken, maar die weigerde dat.

uit de privésfeer
Zijn vader was landbouwer

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.