H.J.A. (Harry) Verberk

foto H.J.A. (Harry) Verberk
bron: Katholiek Documentatiecentrum, Nijmegen

Burgemeester van het Gelderse Didam, die die functie een kleine drie jaar combineerde met het Tweede Kamerlidmaatschap voor de KVP. Hield zich bezig met maatschappelijk werk, maar voerde niet vaak het woord. Was eerder wethouder van Arnhem en vanaf 1962 twaalf jaar gedeputeerde van Gelderland. Eindigde zijn loopbaan als waarnemend burgemeester van Deil.

KVP
in de periode 1956-1959: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Hendrikus Johannes Antonius (Harry)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Hertogenbosch, 23 juli 1907

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 24 augustus 1984

begraafplaats en -datum
Doorwerth

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • KVP (Katholieke Volkspartij), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 6 november 1956 tot 20 maart 1959
  • waarnemend Commissaris van de Koningin in Gelderland, van 1 juni 1973 tot 1 december 1973
  • waarnemend burgemeester van Deil, van 1 december 1974 tot 1 september 1977 (in afwachting van een herindeling)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

  • lid bestuur ETI (Economische-Technogolisch Instituut) Gelderland, omstreeks 1956
  • voorzitter Centrale Commissie voor de Bejaardenoorden, van 6 december 1973 tot 1 maart 1983

afgeleide functies, presidia etc.
ondervoorzitter bijzondere commissie voor de ontwerp-Drank- en Horecawet (Tweede kamer der Staten-Generaal), van 4 oktober 1962 tot 5 juni 1963

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder maatschappelijk werk van de KVP-Tweede Kamerfractie

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Nam enkele maanden voor het totstandkomen van de herindeling in de West-Betuwe vrij onverwacht ontslag als waarnemend burgemeester vanwege een geschil over de aanpak van illegale bouwactiviteiten

uit de privésfeer
  • Een jongere broer van hem was pater (Witte Paters)
  • Zijn vader was winkelier en later bankier

verkiezingen
  • Stond in 1959 op de zestiende (onverkieskiesbare) plaats op de KVP-kandidatenlijst voor Noord- en Oost-Nederland

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.