P.J. (Jan) Truijen

foto P.J. (Jan) Truijen
bron: Onze Afgevaardigden

Dorpsburgemeester uit de Limburgse Peel, die katholiek afgevaardigde voor het district Weert was. Kwam uit een boerengezin en was nadien landmeter en gemeente-ambtenaar. Volgde zijn vader op als raadslid en wethouder in Weert en werd later wethouder en burgemeester in Meijel. Voorzitter van de Limburgse Boerenbond. In de Kamer geen opvallend lid. Als burgemeester speelde bij echter een belangrijke rol bij de ontwikkeling van de landbouw in de Peel.

Bahlmanniaan ('Centrum') , Rooms-Katholieken
in de periode 1894-1901: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Petrus Johannes (Jan)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Weert, 24 maart 1838

overlijdensplaats en -datum
Meijel, 14 november 1919

3.

Partij/stroming

stroming(en)
R.K. (Rooms-Katholieken)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/10)

  • wethouder van Meijel, van 7 september 1886 tot 1 september 1895
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 16 mei 1894 tot 17 september 1901 (voor het kiesdistrict Weert)
  • burgemeester van Meijel, van 1 september 1895 tot 25 augustus 1913

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/5)

  • lid Voogdijraad te Roermond, vanaf 1 december 1905 (nog in 1915)
  • lid Staatscommissie exploitatie spoorwegen (Staatscommissie-De Marez Oyens), van september 1908 tot augustus 1911

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Tweede Kamer over uiteenlopende onderwerpen, zoals militaire zaken, onderwijs, waterstaat, financiën en handel (Boterwet)

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Richtte in 1893 de Zuid-Nederlandse Zuivelbond op
  • Richtte in 1896 de Limburgse Land- en Tuinbouwbond op
  • Zijn vader was landbouwer en wethouder van Weert

verkiezingen
  • Werd in 1894 en 1897 bij enkelvoudige kandidaatstelling gekozen
  • Was in 1901 geen kandidaat meer

pseudoniemen, bij-, koos- en schuilnamen
"de Boerenkoning van Limburg"

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.