J.L.P.M. (Jan) Teijssen

foto J.L.P.M. (Jan) Teijssen
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Energieke katholieke bestuurder uit het Land van Maas en Waal, die als ervaren gemeentebestuurder van vele markten thuis was. Was achtereenvolgens ambtenaar, gemeentesecretaris en burgemeester (in Oudenbosch en Waalwijk). Zat 22 jaar voor de KVP in de Eerste Kamer waarvan enkele jaren als fractievoorzitter. Vooraanstaand lid van de Brabantse Staten, fractievoorzitter van de KVP. Goed spreker met een krachtige stem. Op het eerste gezicht wat nors ogend, maar feitelijk zeer vriendelijk.

KVP, CDA
in de periode 1958-1980: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Johannes Lambertus Petrus Maria (Jan)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Deest (gem. Druten, Gld.), 25 mei 1910

overlijdensplaats en -datum
Waalwijk, 19 juli 1980

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • RKSP (Roomsch-Katholieke Staatspartij), tot 22 december 1945
  • KVP (Katholieke Volkspartij), vanaf 22 december 1945

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/10)

  • lid Provinciale Staten van Noord-Brabant, van 4 juli 1950 tot 7 juni 1978
  • burgemeester van Waalwijk, van 16 maart 1952 tot 1 juni 1975
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 4 maart 1958 tot 19 juli 1980
  • fractievoorzitter KVP Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 17 september 1974 tot 20 september 1977

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/4)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/12)

  • lid Raadgevende Interparlementaire Beneluxraad, van mei 1962 tot juli 1980
  • voorzitter ARKA (Algemene Rooms-Katholieke Ambtenarenvereniging), omstreeks 1969

afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • voorzitter vaste commissie voor Verkeer en Waterstaat (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 12 december 1967 tot 10 mei 1971
  • voorzitter vaste commissie voor Algemene Zaken en het Huis der Koningin (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 18 september 1974 tot 19 juli 1980

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder verkeer en waterstaat, binnenlandse zaken en justitie van de KVP-Eerste Kamerfractie. Hield zich ook bezig met culturele zaken.

opvallend stemgedrag (0/7)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was onderwijzer

verkiezingen
  • Was in 1956 kandidaat in en werd in 1960 gekozen door Groep II: Gelderland, Overijssel, Groningen en Drenthe
  • Werd in 1963, 1969, 1971 en 1974 gekozen door Groep I: Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.