Mr. A.M.C.J. (Phons) Steinkühler

foto Mr. A.M.C.J. (Phons) Steinkühler
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Eindhovense advocaat die in de eerste naoorlogse jaren Eerste Kamerlid voor de KVP was. Maakte kort na de oorlog tevens deel uit van het College van Commissarissen van Landbouw, Handel en Nijverheid. Bekleedde verder vele functies die in verband stonden met de Brabantse (sigaren)industrie. Gewaardeerde woordvoerder over financieel-economische en fiscale zaken. Overleed op betrekkelijk jonge leeftijd.

KVP
in de periode 1946-1952: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Alphonse Marie Caspar Johannes (Phons)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Utrecht, 5 oktober 1900

overlijdensplaats en -datum
Eindhoven, 10 november 1952

begraafplaats en -datum
Oosterbeek (Gld.), 13 november 1952 (na uitvaartmis in Eindhoven)

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • RKSP (Roomsch-Katholieke Staatspartij), tot 22 december 1945
  • KVP (Katholieke Volkspartij), vanaf 22 december 1945

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • advocaat te Eindhoven, van januari 1926 tot 10 november 1952
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 23 juli 1946 tot 10 november 1952

5.

Nevenfuncties (2/15)

  • directeur Bureau van de Nederlandse Vereniging van Rooms-Katholieke Sigarenfabrikanten, van 1945 tot 10 november 1952
  • lid bestuur AKWV (Algemene Katholieke Werkgeversvereniging), bisdom 's-Hertogenbosch

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder economische zaken en fiscale aangelegenheden van de KVP-Eerste Kamerfractie

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was in 1946 kandidaat voor het ministerschap op Economische Zaken

uit de privésfeer
  • Zijn Duitse vader kwam uit Duitsland
  • Een dochter van hem huwde met F.W. Rutten, later secretaris-generaal van het ministerie van Economische Zaken

verkiezingen
  • Werd in 1946, 1948 en 1952 gekozen door Groep I: Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.