C. Smits

foto C. Smits
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Predikant van de orthodoxe Christelijke-Gereformeerde Kerk, die in vele plaatsen beroepen werd (onder andere in de Verenigde Staten). Werd na de uitbreiding van het ledental in november 1956 de eerste SGP-senator. Vanwege drukke werkzaamheden verliet hij de Eerste Kamer echter na een kleine drie jaar.

SGP
in de periode 1956-1959: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Cornelis

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Nieuw-Vennep (gem. Haarlemmermeer), 22 december 1898

overlijdensplaats en -datum
Hardinxveld-Giessendam, 22 april 1994

3.

Partij/stroming

partij(en)
SGP (Staatkundig-Gereformeerde Partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/13)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 6 november 1956 tot 21 september 1959
  • fractievoorzitter (eenmansfractie) SGP Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 6 november 1956 tot 21 september 1959
  • predikant Oud-gereformeerde gemeente in Nederland te Salford (Ontario, Canada), van november 1976 tot november 1984
  • voorganger Oud-gereformeerde gemeente in Nederland te Wekerom (Gld.), vanaf november 1984

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

voorzitter Stichting Mbuma-zending

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

verkiezingen
  • Werd in 1956 gekozen door Groep IV: Zuid-Holland

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.