Mr. G.H. (Gerard) Slotemaker de Bruïne

foto Mr. G.H. (Gerard) Slotemaker de Bruïne

Erudiet en beminnelijk PSP-Tweede Kamerlid. Zoon van CHU-minister J.R. Slotemaker de Bruïne. Was zeer actief in het verzet, met name in de spionagegroep 'de Zwitserse weg'. Na de oorlog directeur van het wetenschappelijke bureau van de PvdA, met welke partij hij vanwege de Indonesische kwestie brak. Was buitenland-woordvoerder van de PSP-fractie en viel de Vietnampolitiek van Luns aan. Was echter geen wervend spreker en verdween na één periode uit de Kamer.

PSP
in de periode 1963-1967: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Gerardus Hendrik (Gerard)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Beilen (Dr.), 29 januari 1899

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 27 december 1976

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • SDAP (Sociaal-Democratische Arbeiderspartij), van december 1944 tot 9 februari 1946
  • PvdA (Partij van de Arbeid), van 9 februari 1946 tot 21 juli 1947 (trad uit de PvdA vanwege de politionele actie in Nederlands-Indië)
  • PSP (Pacifistisch-Socialistische Partij), van 1959 tot november 1973 (bedankte als lid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • hoofd Centraal Bureau voor Organisatie, Dienst der Rijksbegroting, ministerie van Financiën, van 1949 tot 1951
  • wetenschappelijk hoofdmedewerker sociaal-culturele afdeling, CPB (Centraal Plan Bureau), van 1951 tot juni 1963
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 5 juni 1963 tot 22 februari 1967

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/6)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/11)

  • vicevoorzitter Wereld Federalisten Beweging
  • lid bestuur World Association of World Federalists

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer bezig met financieel-economische en internationale zaken
  • Interpelleerde op 18 mei 1965 minister Luns over het beleid ten aanzien van de oorlog in Vietnam

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • In 1932 medeoprichter van de Vereniging voor Arbeidsrecht
  • Was vanaf 1942 betrokken bij de inlichtingenorganisatie "Zwitserse weg", die berichten via Genève en Lissabon naar Londen doorstuurde ten behoeve van de Nederlandse regering

pseudoniemen, bij-, koos- en schuilnamen
Geert van Geffen (schuilnaam en pseudoniem)

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.