P.J.S. (Jos) Serrarens

foto P.J.S. (Jos) Serrarens
Bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Katholiek Eerste en Tweede Kamerlid. Bekleedde diverse functies in de katholieke vakbeweging (Katholiek Vakbureau). Later vooral actief in het Internationale christelijk Vakverbond, waar hij de eerste secretaris van was. Hield zich ook als Tweede Kamerlid vooral bezig met buitenlandse zaken. Belangrijke pleitbezorger van de Europese gedachte.

RKSP, KVP
in de periode 1929-1952: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Petrus Josephus Servatius (Jos)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Dordrecht, 12 november 1888

overlijdensplaats en -datum
Bilthoven (gem. De Bilt), 26 augustus 1963

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • RKSP (Roomsch-Katholieke Staatspartij), tot 22 december 1945
  • KVP (Katholieke Volkspartij), vanaf 22 december 1945

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/9)

  • rechter Hof van Justitie van de EGKS (Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal), van 1 januari 1953 tot 1 april 1958
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 12 augustus 1948 tot 4 december 1952
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 8 juni 1937 tot 27 juli 1948
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 17 september 1929 tot 8 juni 1937
  • secretaris-generaal ICV (Internationaal Christelijk Vakverbond), van oktober 1920 tot 1 januari 1953

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/15)

  • lid curatorium NEI (Nederlands Economisch Instituut)
  • voorzitter "Herwonnen Levenskracht", van 1951 tot 1958

afgeleide functies, presidia etc.
  • voorzitter begrotingscommissie voor Overzeese Gebiedsdelen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 20 oktober 1948 tot 21 september 1949
  • voorzitter begrotingscommissie voor Buitenlandse Zaken (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 28 september 1949 tot september 1952

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
lid Comité van Aanbeveling "Federalisme", vanaf maart 1950

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • Diende in 1948 met Van der Goes van Naters (PvdA) moties in over verdere Europese samenwerking, die moest uitmonden in een federatief Europa
  • Was buitenland-specialist van de KVP-Tweede Kamerfractie. Hield zich ook bezig met vervoersaangelegenheden.

opvallend stemgedrag (0/4)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was boekhouder

verkiezingen
  • Werd in 1929 en 1935 tot Eerste Kamerlid gekozen door Groep I: Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.