Mr. A.M. Sassen

foto Mr. A.M. Sassen
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Rechter uit een vooraanstaande Bossche familie, die vijftien jaar Eerste Kamerlid was. Ook zijn vader was Eerste Kamerlid. Begon zijn loopbaan als advocaat en was later achtereenvolgens schoolopziener, arrondissementsrechter en rechtbankpresident. Behalve justitie had in de Senaat ook onderwijs zijn belangstelling.

Rooms-Katholieken, Algemeene Bond (RKSP)
in de periode 1892-1907: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Alphonsus Maria

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Hertogenbosch, 28 augustus 1844

overlijdensplaats en -datum
Breda, 20 oktober 1907

3.

Partij/stroming

stroming(en)
R.K. (Rooms-Katholieken)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/9)

  • rechter Arrondissementsrechtbank te Breda, van 1 augustus 1887 tot 1 mei 1900
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 7 december 1892 tot 20 april 1900 (voor Noord-Brabant)
  • president Arrondissementsrechtbank te Breda, van 1 mei 1900 tot 20 oktober 1907
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 28 mei 1900 tot 23 juli 1904 (voor Noord-Brabant)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 1904 tot 20 oktober 1907 (voor Noord-Brabant)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

lid Raad van Toezicht en Discipline, Orde van Advocaten te Breda, omstreeks 1874

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • Stemde in 1896 tegen de ontwerp-Kieswet van Van Houten
  • Stemde in 1900 tegen de ontwerp-Leerplichtwet

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Een broer van hem, A.H. Sassen, was Statenlid in Noord-Brabant; een andere broer was wethouder van Breda
  • Zijn oudste zoon was gehuwd met een dochter van W.P.A. Mutsaers, Tweede Kamerlid. Hij was burgemeester van Sint Oedenrode.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.