H.G.L. (Louis) Regout

foto H.G.L. (Louis) Regout
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Maastrichtse ondernemer die 23 jaar Eerste Kamerlid was. Stichtte samen met zijn broers een bloeiende porseleinfabriek, die echter ook bekendstond door de slechte omstandigheden waarin de arbeiders moesten werken. Hij steunde in 1889 wel het wetsvoorstel om te komen tot betere arbeidsomstandigheden in fabrieken. In de Kamer pleitbezorger van handelsprotectie en van Limburgse belangen. Zijn vader was eveneens Eerste Kamerlid en twee van zijn zoons werden minister.

Rooms-Katholieken
in de periode 1881-1904: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Hubert Gérard Louis (Louis)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Maastricht, 16 december 1832

overlijdensplaats en -datum
Maastricht, 6 januari 1905

3.

Partij/stroming

stroming(en)
R.K. (Rooms-Katholieken) (conservatief)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (6/8)

  • lid Provinciale Staten van Limburg, van juli 1872 tot juli 1881 (voor het kiesdistrict Maastricht)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 11 juli 1881 tot 11 oktober 1884 (voor Limburg)
  • eigenaar fabriek van fijn porcelein, firma "L. Regout en Zn." te Maastricht, van 1883 tot 1899
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 17 november 1884 tot 17 augustus 1887 (voor Limburg)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 19 september 1887 tot 27 maart 1888 (voor Limburg)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 1 mei 1888 tot 23 juli 1904 (voor Limburg)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Activiteiten

als parlementariër (2/8)
  • Stemde in 1901 tegen de ontwerp-Woningwet
  • Stemde in 1901 tegen de ontwerp-Militiewet

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Een zoon van hem was gehuwd met een dochter van F.Th. Westerwoudt, staatsraad in b.g.d.
  • Een dochter van hem was gehuwd met een zoon van F.Th. Westerwoudt, staatsraad in b.g.d.

niet-aanvaarde politieke functies
  • lid Nederlandsche Protectionistische Landbouwvereeniging, afdeling Limburg, omstreeks 1888

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.