J. (Jan) Reehorst

foto J. (Jan) Reehorst
Bron: Beeldbank Nationaal Archief

PvdA-Tweede Kamerlid in de jaren vijftig en zestig. Degelijke en sportieve Rotterdammer van hervormden huize die als jonge man overging tot het rooms-katholicisme. Combineerde het lidmaatschap van de Tweede Kamer en het raadslidmaatschap in Rotterdam met een studie bestuurssociologie. In de Tweede Kamer een deskundig woordvoerder middenstandszaken. Werd in 1967 wethouder van financiën in Rotterdam en later burgemeester van Velsen en van Haarlem.

PvdA
in de periode 1956-1967: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Jan (Jan)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 21 maart 1923

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf februari 1946

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • burgemeester van Haarlem, van 16 augustus 1977 tot 1 oktober 1984
  • burgemeester van Velsen, van 16 maart 1973 tot 16 augustus 1977
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 oktober 1956 tot 23 februari 1967

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/18)
  • lid Raad van Advies AMRO (Amsterdam-Rotterdam) Bank
  • lid Raad van Commissarissen Nationale-Nederlanden N.V.

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • voorzitter bijzondere commissie voor het wetsvoorstel Wijziging van de Warenwet (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 2 juli 1963 tot februari 1965
  • ondervoorzitter vaste commissie voor de Middenstand (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 17 september 1963 tot 21 februari 1967

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was middenstandswoordvoerder van de PvdA-Tweede Kamerfractie

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Behoorde tot de oprichter van het Politiek Jongeren Contact Rotterdam (Rotterdamse Jeugdparlement)
  • Was in 1973 kandidaat voor het burgemeesterschap van Delft, maar daar werd zijn partijgenoot Oele benoemd

uit de privésfeer
Zijn vader was administrateur bij een melkcoöperatie. Hij overleed in maart 1927 op 29-jarige leeftijd.

niet-aanvaarde politieke functies
  • lid Tweede Kamer, februari 1967 (niet aangenomen i.v.m. benoeming tot wethouder)

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.