C.K.J.M. (Tijn) Receveur

foto C.K.J.M. (Tijn) Receveur
bron: Gemeentearchief Venlo

Venloos KVP-Tweede Kamerlid in het Nood-parlement. Firmant van een textielonderneming. In de oorlog actief in de Nederlandse Unie en na de bevrijding militair commissaris. Voerde niet het woord als Kamerlid. Was later wethouder van Venlo en Statenlid. Voorvechter voor behoud van het Limburgse cultuurgoed en vooral actief in de Limburgse muziekwereld.

RKSP, KVP
in de periode 1945-1946: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Constantijn Karel Jan Marie (Tijn)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Venlo, 21 mei 1905

overlijdensplaats en -datum
Rotterdam, 29 februari 1964

3.

Partij/stroming

partij(en)
KVP (Katholieke Volkspartij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/12)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 20 november 1945 tot 4 juni 1946
  • lid Provinciale Staten van Limburg, van 4 december 1956 tot 29 februari 1964
  • wethouder van Venlo, van 2 september 1958 tot 4 september 1962

gevangenschap/internering
geïnterneerd gijzelaarskampen te Haaren, Sint-Michielsgestel en Vught, van 1942 tot 1944

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/9)

  • voorzitter Federatie van Limburgse Zangersbonden
  • lid bestuur Koninklijke Nederlandse Zangersverbond, district Limburg

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was in 1946 slechts in enkele vergaderingen aanwezig. Stelde als Kamerlid één schriftelijke vraag.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Ontvluchtte in 1944 gijzelaarskamp Vught door een onder stroom staande draadversperring door te snijden. Volgde daarna in Brussel een militaire opleiding.
  • Zijn echtgenote was operazangeres (bij de Nederlandsche Operastichting)
  • Overleed in Rotterdam bij een aanrijding van de auto waarin hij meereed met een tram

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.