J. Prins

foto J. Prins
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Doopsgezinde liberaal, fabrikant in de Zaanstreek, die bijna acht jaar Eerste Kamerlid was. Telg van een koopmansfamilie, die zelf via huwelijken weer aan andere handelsgeslachten was gelieerd. In de Eerste Kamer een bescheiden lid, met vrijwel uitsluitend belangstelling voor waterstaat.

liberaal
in de periode 1888-1896: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Jan

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Wormerveer, 18 juli 1827

overlijdensplaats en -datum
Wormerveer, 22 januari 1896

3.

Partij/stroming

stroming(en)
liberaal

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • stoomoliefabrikant, firma "Gebr. Prins" (later firma "Jan Prins") te Wormerveer
  • lid Provinciale Staten van Noord-Holland, van 11 juni 1868 tot april 1888 (voor het kiesdistrict Zaandam)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 1 mei 1888 tot 22 januari 1896 (voor Noord-Holland)

5.

Nevenfuncties

afgeleide functies, presidia etc.
  • lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van april 1891 tot juni 1891
  • lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van december 1892 tot september 1893

6.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Eerste Kamer hoofdzakelijk over waterstaat

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was koopman in granen, oliefabrikant en reder

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.