Jhr.Mr. J.J. Pompe van Meerdervoort

foto Jhr.Mr. J.J. Pompe van Meerdervoort
bron: Onze Afgevaardigden

Rechter van antirevolutionairen huize die in de jaren tachtig van de negentiende eeuw en tijdens het kabinet-Kuyper Tweede Kamerlid was voor Zeeuwse districten. Schoonzoon van de antirevolutionair Saaymans Vader. In de Kamer sprak hij regelmatig over Zeeuwse aangelegenheden (met name over kanalen) en daarnaast bij diverse begrotingsbehandelingen.

antirevolutionair, ARP
in de periode 1881-1905: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Jozef Jan

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Maastricht, 17 september 1837

overlijdensplaats en -datum
Voorschoten, 29 november 1918

3.

Partij/stroming

partij(en)
ARP (Anti-Revolutionaire Partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/9)

  • rechter Arrondissementsrechtbank te Middelburg, van 15 mei 1877 tot 1 juni 1887
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 1881 tot 11 oktober 1884 (voor het kiesdistrict Goes)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 november 1884 tot 18 mei 1886 (voor het kiesdistrict Goes)
  • kantonrechter te Goes, van 1 juni 1887 tot 1 januari 1903
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 september 1901 tot 19 september 1905 (voor het kiesdistrict Zierikzee)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

  • lid hoofdcommissie Vereeniging "Talitha Kumi", protestantse vereniging voor verwaarloosde en verlaten meisjes te Zetten
  • voorzitter College van Regenten Gevangenis te Goes, van 31 januari 1889 tot 1902

afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • lid Centrale Afdeling (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van april 1904 tot september 1904
  • lid Centrale Afdeling (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van februari 1905 tot april 1905

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Tweede Kamer onder meer over justitie, binnenlands bestuur, waterstaat, onderwijs en visserij

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Een broer van hem was burgemeester van Goedereede en van 's-Gravenzande

verkiezingen (3/7)
  • Eindigde in 1897 in het district Hontenisse als derde achter F.J.M. Walter (r.k.) en J.G. van Deinse (lib.)
  • Versloeg in 1901 J.A. de Bruyne (lib.)
  • Werd in 1905 na herstemming verslagen door R.J.H. Patijn (ul)

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.