Mr.Dr. F.L. (Fred) Polak

foto Mr.Dr. F.L. (Fred) Polak
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Uit de zakenwereld afkomstige PvdA-senator. Promoveerde in de sociale wetenschappen. Was na de oorlog adjunct-directeur (later en korte tijd directeur) van het Centraal Planbureau, regeringscommissaris voor de werkgelegenheid en buitengewoon hoogleraar in Rotterdam. Had grote belangstelling voor de gevolgen van innovatie op de toekomstige samenleving. In de Eerste Kamer woordvoerder hoger onderwijs en financiën. Behoorde tot de voormannen van DS'70 en was partijvoorzitter toen die partij deelnam aan het kabinet.

PvdA
in de periode 1963-1966: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Frederik Lodewijk (Fred)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 21 mei 1907

overlijdensplaats en -datum
Wassenaar, 17 september 1985

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • PvdA (Partij van de Arbeid)
  • DS'70 (Democratisch-Socialisten 1970)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/12)

  • fellowship Ford Foundation te Californië (VS), van september 1954 tot september 1955 (onderzoekswerk in de VS)
  • directeur N.V. "N.J. Menko Textielfabriek" te Enschede, van januari 1961 tot 1 januari 1964
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 5 juni 1963 tot 20 september 1966

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/8)

  • voorzitter Stichting "Mankind 2000 international", ter bevordering van toekomststudies, vanaf 1966
  • directeur Instituut voor toekomstonderzoek, vanaf 1967

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Eerste Kamer vooral bezig met onderwijs en wetenschappen en financiën

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd tijdens de (mislukte) formatie-De Gaay Fortman in 1956 aangezocht als minister van Financiën

uit de privésfeer
Zijn echtgenote was letterkundige

verkiezingen
  • Werd in 1963 gekozen door Groep IV: Zuid-Holland

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.