Mr. F.J.W. baron van Pallandt van Keppel

foto Mr. F.J.W. baron van Pallandt van Keppel
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Gelderse baron, die burgemeester van Doesburg en van Hummelo en Keppel was, en die in 1884 tot (conservatief-liberaal) Eerste Kamerlid werd gekozen. Onderbrak zijn burgemeestersloopbaan in 1872 om voor zijn zieke vader te zorgen. In de Eerste Kamer weinig opvallend, en in 1887 - anders dan twee geestverwanten - min of meer bij toeval niet door de Gelderse Staten herkozen.

conservatief-liberaal
in de periode 1884-1887: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Frederik Jacob Willem

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rozendaal (Gld.), 3 juni 1825

overlijdensplaats en -datum
Laag-Keppel (gem. Hummelo en Keppel, Gld.), 17 mei 1888

3.

Partij/stroming

stroming(en)
conservatief-liberaal

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • ambteloos, van 1 maart 1872 tot 1 maart 1873
  • burgemeester van Hummelo en Keppel, van 1 maart 1873 tot 1 januari 1883
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 17 november 1884 tot 17 augustus 1887 (voor Gelderland)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

kamerheer in buitengewone dienst van koning Willem III, van 1850 tot 17 mei 1888

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Heeft in de Eerste Kamer het woord gevoerd bij de behandeling van de ontwerp-Beginselenwet gevangeniswezen en het voorstel-Schaepman tot wijziging van het Grondwetsartikel over onderwijs

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Verloor in 1887 zijn zetel, omdat hij een conservatief als tegenkandidaat had. Twee geestverwanten hadden antirevolutionairen tot tegenkandidaat, en behielden hun zetel dankzij het stemgedrag van de conservatieven in de Gelderse Staten.

uit de privésfeer
  • Zijn broer Reinhard was burgemeester van Rozendaal (1851-1899)
  • Zijn vader was drost van Bredevoort, landdrost van Zutphen, lid van Provinciale Staten van Gelderland (1825-1853) en kamerheer in b.g.d.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.