J.E.H.W. (Ernest) baron d' Olne

Limburgse edelman en grondbezitter, zoon van een burgemeester. Was anderhalf jaar Tweede Kamerlid voor het district Roermond, zonder een keer het woord te voeren omdat hij lange tijd afwezig was door ziekte. Overleed op 42-jarige leeftijd.

Bahlmanniaan ('Centrum')
in de periode 1889-1891: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Josephus Ernestus Hubertus Wilhelmus (Ernest)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Baarlo (gem. Maasbree), 28 juli 1848

overlijdensplaats en -datum
Keulen (Dld.), 9 april 1891

3.

Partij/stroming

stroming(en)
R.K. (Rooms-Katholieken) (conservatief)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • landeigenaar
  • lid Provinciale Staten van Limburg, van 4 juli 1879 tot 9 april 1891 (voor het kiesdistrict Venlo)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 9 juli 1889 tot 9 april 1891 (voor het kiesdistrict Roermond)

5.

Nevenfuncties

lid bestuur R.K. Landbouw-vereniging in Limburg

6.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn vader was burgemeester van Maasbree en lid van Provinciale Staten van Limburg
  • Overleed in het gasthuis van de H. Augustinus in Keulen. Hij was al meer dan jaar vanwege ziekte niet in staat geweest vergaderingen bij te wonen.

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.