H.Ch. (Herman) Nijkamp

foto H.Ch. (Herman) Nijkamp
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Twents katholiek Eerste Kamerlid. Was textielarbeider en bestuurder van de katholieke vakbeweging. Politiek actief als wethouder van volkshuisvesting in Enschede en Statenlid van Overijssel. Werd in 1935 voorzitter van het Katholieke Werkliedenverbond in het bisdom Utrecht. In de Eerste Kamer woordvoerder volkshuisvesting van de KVP.

RKSP, KVP
in de periode 1940-1956: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Herman Christiaan (Herman)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Enschede, 9 april 1886

overlijdensplaats en -datum
Enschede, 17 oktober 1963

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • RKSP (Roomsch-Katholieke Staatspartij), tot 22 december 1945
  • KVP (Katholieke Volkspartij), vanaf 22 december 1945

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/10)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 6 februari 1940 tot 6 november 1956
  • lid tijdelijke gemeenteraad van Enschede, van 26 november 1945 tot 7 september 1946
  • lid gemeenteraad van Enschede, van 7 september 1946 tot december 1956

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/5)

  • plaatsvervangend lid Hoge Raad van Arbeid, omstreeks 1938
  • lid zuiveringscommissie voor burgemeesters in Overijssel, 1945

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder volkshuisvesting van de KVP in de Eerste Kamer. Hield zich ook bezig met verkeer en waterstaat.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in 1956 herkozen, maar nam geen zitting

uit de privésfeer
Zijn vader was wever en medeoprichter van een textielarbeidersbond

verkiezingen
  • Was in 1937 kandidaat in en werd in 1946, 1948, 1951 en 1952 gekozen door Groep II: Gelderland, Overijssel, Groningen en Drenthe

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.