Mr. C.J.R. Nobel

foto Mr. C.J.R. Nobel
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Zoon van een uit Kampen afkomstige rentenier die op 30-jarige leeftijd burgemeester van Oldebroek op de Veluwe werd. De Staten van Gelderland kozen hem in 1862 tot Eerste Kamerlid. Hij behoorde in 1868 tot de liberalen die zich tegen een mogelijk derde opeenvolgende ontbinding van de Tweede Kamer keerden. Verder sprak hij vooral over waterstaatkundige vraagstukken en over de aanleg van spoorwegen.

liberaal
in de periode 1862-1884: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Carel Johan Righard

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Kampen, 11 april 1820

overlijdensplaats en -datum
Zwolle, 5 november 1885

3.

Partij/stroming

stroming(en)
liberaal

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/6)

  • assessor van Oldebroek, tot oktober 1851
  • burgemeester van Oldebroek, van 1 januari 1852 tot 1 november 1881
  • lid Provinciale Staten van Gelderland, van 5 juli 1853 tot 8 december 1862 (voor het kiesdistrict Oldebroek)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 8 december 1862 tot 11 oktober 1884 (voor Gelderland)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/7)

  • hoofdingeland negende dijkdistrict van Overijssel
  • commissaris van de straatweg langs de Zuiderzee, vanaf september 1866

afgeleide functies, presidia etc.
  • lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van mei 1872 tot juli 1872
  • lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van september 1878 tot oktober 1878

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër (2/5)
  • Stemde in 1869 vóór het voorstel tot afschaffing van het dagbladzegel
  • Stemde in 1870 vóór het voorstel tot afschaffing van de doodstraf

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was lid van de stedelijke raad van Kampen

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.