F.L.D. (Frans) Nivard

foto F.L.D. (Frans) Nivard
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Vooraanstaande katholieke bestuurder in Rotterdam en Eerste Kamerlid voor de RKSP. Zoon van een Belgische vader en Nederlandse moeder. Was actief in de katholieke vakbond van spoorwegpersoneel en werd in 1923 wethouder van maatschappelijk hulpbetoon in Rotterdam en in 1931 Eerste Kamerlid. Bescheiden, gematigde en sociaal voelende politicus, die duidelijk tot de linkervleugel van zijn partij behoorde.

RKSP
in de periode 1931-1945: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Franciscus Lambertus Deodatus (Frans)

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
voornamen aanvankelijk: François Lambert Dieudonné

geboorteplaats en -datum
Hoorn, 1 mei 1879

overlijdensplaats en -datum
Rotterdam, 12 februari 1945

3.

Partij/stroming

partij(en)
RKSP (Roomsch-Katholieke Staatspartij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • bezoldigd penningmeester, R.K. vaksecretariaat voor spoor- en tramwegpersoneel "Sint Raphaël", van 1920 tot 1941
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 25 maart 1931 tot 12 februari 1945
  • wethouder (van volksgezondheid, ontwikkelingen en ontspanning en levensmiddelenvoorziening) van Rotterdam, van 5 september 1939 tot 7 april 1942

gevangenschap/internering
geïnterneerd gijzelaarskamp te Sint Michielsgestel, van 4 juni 1942 tot 17 december 1942

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/8)

  • lid bestuur R.K. Bond van Groote Gezinnen
  • lid Commissie van advies en bijstand Geldschieterswet, omstreeks 1938

afgeleide functies, presidia etc.
lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 10 december 1935 tot 11 maart 1936

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Eerste Kamer onder meer bezig met onderwijs, waterstaat, sociale zaken, binnenlandse zaken en landbouw

opvallend stemgedrag (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was Belg; zijn moeder Nederlandse

verkiezingen
  • Was in 1926 kandidaat in en werd in 1932 en 1937 gekozen door Groep IV: Zuid-Holland

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.