Jhr.Dr. O.F.A.H. (Otto) van Nispen tot Pannerden

foto Jhr.Dr. O.F.A.H. (Otto) van Nispen tot Pannerden
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Telg uit katholieke regentenfamilie van oude Gelderse adel. Trad in de voetsporen van zijn voorvaderen en was als 26-jarige al een gepromoveerd jurist en één van de jongste burgemeesters van Nederland. Combineerde vele jaren het burgemeesterschap van Hillegom met het voorzitterschap van de Koninklijke Vereniging voor Bloembollencultuur en was daarnaast senator voor de KVP. Besloot zijn loopbaan als Commissaris van de Koningin in Overijssel. Man met een aangeboren gevoel voor cultuur, doortastend en dynamisch. Iemand van veel doen en weinig praten, meer zakenman dan bestuurder.

KVP
in de periode 1960-1972: lid Eerste Kamer, Commissaris van de Koning(in)

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Otto Frans Antoine Hubert (Otto)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Pannerden (Gld.), 14 april 1907

overlijdensplaats en -datum
Heemstede, 10 juni 1992

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • RKSP (Rooms-Katholieke Staatspartij), tot 22 december 1945
  • KVP (Katholieke Volkspartij), vanaf 22 december 1945

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • lid Provinciale Staten van Zuid-Holland, van 4 juli 1950 tot 20 september 1960
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 1960 tot 15 februari 1964
  • Commissaris van de Koningin in Overijssel, van 15 februari 1964 tot 1 mei 1972 (benoemd bij K.B. van 16 januari 1964)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/10)

  • voorzitter College van Curatoren Technische Hogeschool Twente te Enschede, van 1964 tot 1972
  • voorzitter en lid Commissie van Bestuur Kaderschool Gemeentepolitie, omstreeks 1966

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
erevoorzitter Koninklijke Vereniging van Bloembollencultuur

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder binnenlandse zaken in de Eerste Kamer. Hield zich verder bezig met land- en tuinbouw.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zwagers van hem waren burgemeester van Pannerden en van Beuningen, ooms van hem waren ondere andere burgemeester van Pannerden, burgemeester van Klimmen, burgemeester van Horssen en van Groesbeek, burgemeester van Beek en Donk en gedeputeerde van Gelderland
  • Zijn vader was burgemeester van Pannerden (1905-1928)
  • Zijn echtgenote was een (Franstalige) Belgische

verkiezingen
  • Werd in 1960 en 1963 gekozen door Groep IV: Zuid-Holland

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.