Ch.J.M. (Chris) Mol

foto Ch.J.M. (Chris) Mol
bron: Regionaal Archief West-Brabant

Dokter Mol. Huisarts uit het Brabantse Etten, die vanaf 1946 woordvoerder volksgezondheid van de KVP in de Tweede Kamer was. Zoon van een sociaal voelende hoofdonderwijzer die zich inzette voor de drankbestrijding. In de oorlog actief in het artsenverzet. Bekleedde diverse functies in de volksgezondheid, met name in katholieke organisaties zoals het Wit-Gele Kruis. Was medeoprichter van de Landelijke Huisartsenvereniging. Verliet de Kamer na een oogoperatie. Kreeg in 1974 een eredoctoraat aan de Katholieke Universiteit Nijmegen.

KVP
in de periode 1945-1959: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Christiaan Jacobus Maria (Chris)

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
  • Ch.J.M. Mol, tot mei 1974
  • Dr. Ch.J.M. Mol, vanaf mei 1974 (nadat de Katholieke Universiteit Nijmegen hem een eredoctoraat verleende)

geboorteplaats en -datum
De Heen (gem. Steenbergen, N.Br.), 17 augustus 1892

overlijdensplaats en -datum
Oisterwijk, 14 juni 1979

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • RKSP (Roomsch-Katholieke Staatspartij), tot 22 december 1945
  • KVP (Katholieke Volkspartij), vanaf 22 december 1945

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • assistent in de kliniek van Prof. Wenckebach te Wenen, van 1916 tot 1917
  • huisarts te Etten (N.-Br.), van 1917 tot 1947
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 april 1946 tot 3 juli 1956

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/17)

  • adviserend lid Opbouworgaan voor Noord-Brabant
  • lid bestuur Volkshogeschool in Noord-Brabant

afgeleide functies, presidia etc.
  • voorzitter Commissie van Voorbereiding voor de ontwerp-Wet op de geneesmiddelenvoorziening (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 1 april 1952 tot maart 1958
  • voorzitter Commissie van Voorbereiding voor de wetsontwerpen Goedkeuring van de Verdragen van Genève van augustus 1949 (Rode Kruisverdragen) (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 2 april 1952 tot februari 1954

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was volksgezondheidspecialist van de KVP-Tweede Kamerfractie

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Hij woonde in Etten in een groot herenhuis aan de Markt
  • Was actief in het artsenverzet
  • Diverse zoons en een dochter waren werkzaam in de gezondheidszorg als (tropen)arts, tandarts en chirurg

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.