M.A. Mieras

foto M.A. Mieras

Oorspronkelijk uit Zeeuws-Vlaanderen afkomstige predikant van de Oud-Gereformeerde Gemeenten, die zes jaar de SGP in de Tweede Kamer vertegenwoordigde. Voelde zich meer predikant dan politicus en werd voornamelijk uit plichtsbesef jegens zijn partij Kamerlid. Liet vooral een streng-christelijk geluid horen bij debatten over cultuur en onderwijs. Voor hij dominee werd, was hij handelaar in gereedschap.

SGP
in de periode 1961-1967: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Marinus Abraham

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Axel, 27 juni 1915

overlijdensplaats en -datum
Krimpen aan den IJssel, 24 april 1981

3.

Partij/stroming

partij(en)
SGP (Staatkundig-Gereformeerde Partij), vanaf 1937

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/7)

  • predikant Oud-Gereformeerde Gemeente in Nederland te Terneuzen, van 21 april 1942 tot mei 1944
  • predikant Oud-Gereformeerde Gemeente in Nederland te Krimpen aan den IJssel, van 6 juni 1944 tot 24 april 1981
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 13 juni 1961 tot 5 juni 1963
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 29 oktober 1963 tot 22 februari 1967

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/7)

  • consulent over 14 Oud-Gereformeerde Gemeenten
  • lid bestuur Stichting Protestant-Christelijke internaten op Gereformeerde grondslag voor schipperskinderen "De Driemaster" te Krimpen aan den IJssel, van 1954 tot 24 april 1981

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Tweede Kamer met name over onderwijs, cultuur en maatschappelijk werk

9.

Wetenswaardigheden

anekdotes en citaten
  • Na zijn debuut in de Kamer schreef een krant dat hij sprak met een "Popeye the Sailor-stem"

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.