Mr. L.P.M.H. baron Michiels van Verduynen

foto Mr. L.P.M.H. baron Michiels van Verduynen
bron: Onze Afgevaardigden

Keurige katholieke Haagse heer, die als 32-jarige afgevaardigde voor het district Breda werd. Was daarvoor in diplomatieke dienst en advocaat. In Den Haag korte tijd wethouder. Gehuwd met een dochter van de schatrijke baron Van Brienen van de Groote Lindt. Tamelijk zelfstandig in de Kamer. Werd in de jaren 1896-1904 steeds op de voordracht voor het Voorzitterschap gezet en leidde de Kamercommissie die de parlementaire behandeling van de Kieswet-Van Houten voorbereidde. In 1905 secretaris-generaal van het Hof van Arbitrage in Den Haag.

Bahlmanniaan ('Centrum') , Rooms-Katholieken, Algemeene Bond (RKSP)
in de periode 1888-1905: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Louis Paul Marie Hubert

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Roermond, 23 augustus 1855

overlijdensplaats en -datum
Monte Carlo (Monaco), 4 februari 1929

3.

Partij/stroming

stroming(en)
R.K. (Rooms-Katholieken)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/9)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 1 mei 1888 tot 20 maart 1894 (voor het kiesdistrict Breda)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 16 mei 1894 tot 1 oktober 1905 (voor het kiesdistrict Breda)
  • lid Provinciale Staten van Zuid-Holland, van 3 juli 1895 tot 3 juli 1901 (voor het kiesdistrict 's-Gravenhage)
  • secretaris-generaal Permanent Hof van Arbitrage te 's-Gravenhage, van 1 oktober 1905 tot 4 februari 1929

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/10)

  • ondervoorzitter Nationaal Fonds tot ondersteuning van nagelaten betrekkingen van in Nederlandsch-Indië gevallen militairen
  • bestuurslid diverse verenigingen op maatschappelijk gebied

afgeleide functies, presidia etc. (2/6)
  • lid Centrale Afdeling (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van november 1903 tot februari 1904
  • lid Centrale Afdeling (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van september 1904 tot februari 1905

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Tweede Kamer onder meer over binnenlandse zaken, kiesrecht, landbouw en buitenlandse zaken

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Behoorde in 1891 niet tot de ondertekenaars van een manifest van 14 conservatief-katholieke Tweede Kamerleden, maar werd desondanks herkozen. Versloeg M. Tydeman (lib.).
  • Werd in september 1896, 1897, 1898, 1899 en 1900 als derde op de voordracht voor het Tweede Kamervoorzittersschap geplaatst
  • Werd in september 1901, 1902, 1903 en 1904 als tweede op de voordracht voor het Tweede Kamervoorzitterschap geplaatst

uit de privésfeer
Zijn vader was rechter en president van de Arrondissementsrechtbank te Roermond (1860-1881), gemeenteraadslid van Roermond en lid van Provinciale Staten van Limburg (1850-1881)

verkiezingen (3/4)
  • Werd in 1894 bij enkelvoudige kandidaatstelling gekozen
  • Versloeg in 1897 J.H.H. Dommers (lib.)
  • Versloeg in 1901 J. Brinkhuis (kdp) en in 1905 Dr. J.A.H. v.d. Brink (sdap)

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.