Jhr.Mr. F.B.H. Michiels van Kessenich

foto Jhr.Mr. F.B.H. Michiels van Kessenich
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Maastrichtse advocaat en zoon van de burgemeester van Roermond. Tijdens de Belgische opstand was hij Nederlands gezind en pas in 1840 werd hij weer Statenlid. In 1847 districtscommissaris en kort daarna griffier van de Staten. Als Kamerlid overwegend liberaal, maar wel tegenstander van afschaffing van de doodstraf en van de Lager-onderwijswet van Kappeyne.

'pragmatisch' liberaal, Rooms-Katholieken
in de periode 1859-1881: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Franciscus Bernardus Hubertus

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Roermond, 22 juli 1802

overlijdensplaats en -datum
Roermond, 1 juni 1881

3.

Partij/stroming

stroming(en)
  • 'pragmatisch liberaal' (tot omstreeks 1870)
  • conservatief (katholiek)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • districtscommissaris, district Roermond, van 15 januari 1847 tot 1 september 1847
  • griffier Staten van Limburg, van 1 september 1847 tot 1 augustus 1859
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 1859 tot 1 juni 1881 (voor Limburg)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

afgeleide functies, presidia etc. (2/6)
  • lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van december 1879 tot april 1880
  • lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van september 1880 tot november 1880

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër (2/8)
  • Stemde in 1874 tegen de ontwerp-Hogeronderwijswet
  • Stemde in 1878 tegen de ontwerp-Wet op het lager onderwijs

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn dochters Hortense en Rosalie waren gehuwd met zonen van C.A. baron de Bieberstein, Tweede Kamerlid
  • Zijn vader was drossaard van Kranenburg en het graafschap Montfort, districtscommissaris en burgemeester van Roermond

verkiezingen
  • Was tussen 1873 en 1888 enkele malen verliezend kandidaat voor de Tweede Kamer, waarvan vijf keer in het district Roermond

predicaten/adellijke titels
  • jonkheer, 1822

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.