Mr. L. Metman

foto Mr. L. Metman
bron: Gemeentearchief Den Haag

Haagse advocaat, zoon van predikant, die tot de Aprilbeweging van 1853 liberaal Tweede Kamerlid voor het district Gouda was. Vooral deskundig op het gebied van de rechtspraak in West-Indië. Trachtte na 1853 enkele malen tevergeefs terug te keren in de Tweede Kamer.

'pragmatisch' liberaal
in de periode 1850-1853: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Leonard

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Waalwijk, 2 mei 1808

overlijdensplaats en -datum
Paramaribo, 5 oktober 1860

3.

Partij/stroming

stroming(en)
'pragmatisch' liberaal

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/4)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 7 oktober 1850 tot 26 april 1853 (voor het kiesdistrict Gouda)
  • lid commissie herziening wetgeving West-Indië, van 25 september 1852 tot 28 december 1857
  • regeringscommissaris voor de invoering van de nieuwe wetten in West-Indië, van 28 december 1857 tot 5 oktober 1860

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

voorzitter Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, departement 's-Gravenhage, omstreeks 1850

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Tweede Kamer onder meer over koloniale zaken, financiën, militaire aangelegenheden en onderwijs

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Een zoon van hem was burgemeester van Rijswijk (Z.H.)
  • Zijn vader was predikant

verkiezingen (3/4)
  • Werd in 1853 verslagen door G. Groen van Prinsterer (a.r.) en jhr. W.M. de Brauw en bij naverkiezingen door M.A.F.H. Hoffmann
  • Werd in 1854 en 1858 verslagen door M.A.F.H. Hoffmann (cons.)
  • Werd in 1856 verslagen door jhr. W.M. de Brauw (cons.)

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.