J.R. Meesters

Leerlooier uit Steenwijk, die tevens bijna veertien jaar burgemeester van die gemeente was. Versloeg bij de Tweede Kamerverkiezingen in 1886 en 1887 zijn antirevolutionaire tegenstander Van der Hoop van Slochteren. In de Kamer sprak hij vooral over (Overijsselse) waterstaatszaken.

Liberale Unie
in de periode 1886-1888: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Jan Rudolf

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Steenwijk, 11 november 1822

overlijdensplaats en -datum
Zwolle, 27 november 1900

3.

Partij/stroming

stroming(en)
liberaal

partij(en)
Liberale Unie

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/7)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 14 juli 1886 tot 17 augustus 1887 (voor het kiesdistrict Steenwijk)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 19 september 1887 tot 27 maart 1888 (voor het kiesdistrict Steenwijk)
  • lid Gedeputeerde Staten van Overijssel, van 3 november 1887 tot 27 november 1900
  • waarnemend Commissaris van de Koningin in Overijssel, van 1 augustus 1893 tot 1 december 1893 (na het aftreden van jhr. Van Panhuys)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Tweede Kamer slechts driemaal, namelijk over de posterijen, over onteigening kanaal Vriezenveensche venen en over verbetering van de Berkel

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was koopman (firma "J.M. Meesters"), runderhandel en leerlooierij (eekmolen)

verkiezingen
  • Versloeg in 1886 en 1887 G.H. Thomassen à Thuessink van der Hoop van Slochteren (a.r.)
  • Was in 1888 geen kandidaat meer

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.