J. Meesters

foto J. Meesters
bron: Onze Afgevaardigden

Liberaal afgevaardigde voor het district Steenwijk; van de hoofdplaats van dat district was hij later vijf jaar burgemeester. Voordien was hij net als zijn vader eigenaar van een leerlooierij. Zijn vader was eveneens burgemeester en Tweede Kamerlid. In de Kamer hield hij zich met landbouw en waterstaat bezig, in het bijzonder met betrekking tot Overijssel.

vooruitstrevende kamerclub, 'club-Pyttersen', liberaal
in de periode 1894-1901: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Jan

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Steenwijk, 2 september 1850

overlijdensplaats en -datum
Steenwijk, 5 januari 1904

3.

Partij/stroming

stroming(en)
  • liberaal
  • Takkiaan, 1894

lid tussentijds gevormde fractie(s)
  • Vooruitstrevend-Liberale Kamerclub, van mei 1894 tot 10 juni 1896
  • Club-Pyttersen, van 10 juni 1896 tot 21 september 1897 (gematigd liberalen onder leiding van Pyttersen)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/4)

  • lid gemeenteraad van Steenwijk, van 1888 tot 1899
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 16 mei 1894 tot 17 september 1901 (voor het kiesdistrict Steenwijk)
  • burgemeester van Steenwijk, van 1 juni 1899 tot 5 januari 1904

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/5)

  • hoofdingeland waterschap Vollenhoven
  • lid Centrale Watersnood-commissie in Overijssel, 1895

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met waterstaats-, landbouw- en bestuurlijke aangelegenheden en met zaken betreffende Overijssel

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Vertegenwoordigde de regering in 1900 op een Congres van landbouw en visserij in Parijs

uit de privésfeer
Zijn moeder overleed in 1853

verkiezingen (3/4)
  • Versloeg in 1894 jhr. G.J.Th. Beelaerts van Blokland (a.r./anti-takkiaan) na herstemming
  • Versloeg in 1897 A.Ph.R.C. baron van der Borch van Verwolde (arp) na herstemming
  • Werd in 1901 verslagen door L.F. Duymaer van Twist (arp)

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.