Mr. J.W. (Jan) Masman

foto Mr. J.W. (Jan) Masman
bron: Fotobureau Stokvis

Hervormde doorbraaksocialist, jurist, met brede maatschappelijke belangstelling. Kwam na werkzaam te zijn geweest in het maatschappelijk werk via de Wiardi Beckman Stichting in de Tweede Kamer. Tien jaar onderwijswoordvoerder van de PvdA en enige jaren voorzitter van de vast commissie voor onderwijs. Voorzitter van FC Twente en zeer actief in de KNVB. Later voorzitter arbeidszaken betaald voetbal. Eindigde zijn bestuurlijke loopbaan als burgemeester van Assen. Stabiele pijproker.

PvdA
in de periode 1967-1977: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Jan Willem (Jan)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Utrecht, 11 augustus 1929

overlijdensplaats en -datum
Assen, 11 september 2009

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • stafdocent Sociale Academie "De Horst" te Driebergen, van juli 1965 tot februari 1967
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 februari 1967 tot 16 januari 1977
  • burgemeester van Assen, van 16 januari 1977 tot 1 november 1990

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/6)

  • voorzitter Stichting "de Nationale Sporttotalisator", omstreeks 1986 en nog in 1989
  • vicevoorzitter sectie betaald voetbal, KNVB, van augustus 1989 tot 1993 (belast met veiligheidsbeleid)

afgeleide functies, presidia etc. (2/4)
  • voorzitter bijzondere commissie voor de Nota studiefinanciering (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 11 maart 1975 tot 16 januari 1977
  • ondervoorzitter bijzondere commissie voor de Nota Hoger Onderwijs in de Toekomst (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 30 maart 1976 tot 16 januari 1977

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/4)
  • Interpelleerde op 20 oktober 1971 minister De Brauw over het rijksstudietoelagenbeleid (aanpassing studietoelagen aan de prijsstijgingen)
  • Interpelleerde op 30 januari 1973 minister Van Veen over de uitvoering van de bepalingen inzake de collegegelden

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn echtgenote was kinderarts

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.