C.W. graaf van Limburg Stirum

foto C.W. graaf van Limburg Stirum
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Graaf uit een oud adellijk geslacht, die één jaar voor de christelijk-historischen in de Eerste Kamer zat. Was vier jaar burgemeester in Westervoort in Gelderland, de provincie waar zijn vader Commissaris was. Zijn vader was ook Eerste Kamervoorzitter. Was actief in talrijke besturen, vooral op het gebied van christelijke maatschappelijke zorg. Kwam in het bijzonder op voor de belangen van gevangenen.

CHP
in de periode 1904-1905: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Constantijn Willem

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Oudwoude (grietenij Kollumerland en Nieuw-Kruisland, Frl.), 17 maart 1837

overlijdensplaats en -datum
Arnhem, 30 augustus 1905

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • ARP (Anti-Revolutionaire Partij), tot 1894
  • VAR (Vrij-Antirevolutionaire Partij), van 1897 tot 16 april 1903
  • CHP (Christelijk-Historische Partij), van 16 april 1903 tot 30 augustus 1905

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • lid Provinciale Staten van Gelderland, van december 1865 tot november 1871 (voor het kiesdistrict Arnhem)
  • schoolopziener, zesde schooldistrict van Gelderland (Doetinchem en omgeving), van 1 februari 1867 tot 1 augustus 1870
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 1904 tot 30 augustus 1905 (voor Gelderland)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/15)

  • lid bestuur Gasthuis voor behoeftige en minvermogende ooglijders te Utrecht
  • penningmeester Vereeniging tot Christelijke Verzorging van Zenuwlijders

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Gaf onder meer financiële steun aan de arbeiderskolonie "het Hoogeland" van de Vereeniging tot Christelijke Verpleging van Bedelaars en Landloopers
  • Steunde de oprichting van het Sanatorium voor zenuwlijders te Zeist
  • Zijn echtgenote was een kleindochter van J.P. van Wickevoort Crommelin, onder meer Eerste en Tweede Kamerlid en lid Staatsraad

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.