Mr. H. van Lier

foto Mr. H. van Lier
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Advocaat en notaris uit Assen die zestien jaar als afgevaardigde van Drenthe in de Eerste Kamer zat. Gelieerd aan voorname Drentse families als Kniphorst en Carsten. Als senator sprak hij vooral over justitiële onderwerpen; het terrein waarvan hij zowel door hoofd- als nevenfuncties het meeste van afwist. Door zijn werkzaamheden als notaris kende hij goed het Drentse platteland.

liberaal
in de periode 1888-1904: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Hendrik

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Assen, 27 november 1828

overlijdensplaats en -datum
Assen, 24 augustus 1904

3.

Partij/stroming

stroming(en)
liberaal

partij(en)
Liberale Unie

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • lid Provinciale Staten van Drenthe, van 1 juli 1879 tot mei 1888 (voor het kiesdistrict Assen)
  • rechter-plaatsvervanger Arrondissementsrechtbank te Assen, van 1 juli 1881 tot 24 augustus 1904
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 1 mei 1888 tot 23 juli 1904 (voor Drenthe)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/7)

  • lid Raad van Commissarissen Drentse Kanaalmaatschappij
  • deken Orde van Advocaten te Assen

afgeleide functies, presidia etc. (2/4)
  • lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van april 1903 tot december 1903
  • lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van april 1904 tot juli 1904

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Eerste Kamer vooral over justitiële onderwerpen

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in 1884 tot Eerste Kamerlid gekozen als opvolger van zijn zwager H.J. Carsten, maar nam zijn benoeming niet aan
  • Was vanwege een hartkwaal in 1904 geen kandidaat meer bij de Eerste Kamerverkiezingen

uit de privésfeer
Zijn vader was griffier bij het vredegerecht kanton Assen en notaris (1832-1863)

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.