Mr. H.F. (Jérôme) Lambrechts

foto Mr. H.F. (Jérôme) Lambrechts
bron: Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie

Limburgse advocaat en districts-schoolopziener die katholiek afgevaardigde voor het district Roermond was. Woonde op een kasteeltje in Papenhoven. Behoorde zoals een journalist schreef tot de ' zittende leden' van het parlement. Sprak gedurende de tweeëntwintig jaar dat hij lid was namelijk zelden en altijd kort. Zijn fractiegenoot Mgr. Everts zei aan zijn graf, dat de rimpels op Lambrechts' voorhoofd teken waren van diens ernstige levensopvatting en bedachtzaamheid.

conservatief (katholiek), Bahlmanniaan ('Centrum')
in de periode 1873-1896: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Hieronymus Franciscus (Jérôme)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Roosteren (Lb.), 12 oktober 1839

overlijdensplaats en -datum
Sittard, 25 november 1896

begraafplaats en -datum
Papenhoven, 28 november 1896

3.

Partij/stroming

stroming(en)
R.K. (Rooms-katholieken) (conservatief)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (8/12)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 15 september 1873 tot 11 oktober 1884 (voor het kiesdistrict Roermond)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 november 1884 tot 18 mei 1886 (voor het kiesdistrict Roermond)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 14 juli 1886 tot 17 augustus 1887 (voor het kiesdistrict Roermond)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 19 september 1887 tot 27 maart 1888 (voor het kiesdistrict Roermond)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 1 mei 1888 tot 20 maart 1894 (voor het kiesdistrict Sittard)
  • lid gemeenteraad van Obbicht en Papenhoven, van september 1891 tot 25 november 1896
  • wethouder van Obbicht en Papenhoven, van 1892 tot 25 november 1896
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 16 mei 1894 tot 25 november 1896 (voor het kiesdistrict Sittard)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Tweede Kamer vrij zelden, hoofdzakelijk over onderwijs en spoorwegen. Drong wel jaarlijks bij de begrotingsbehandeling aan op verbetering van de Maas.

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Ondertekende voor de verkiezingen van 1891 met 13 andere conservatief-katholieke Tweede Kamerleden een manifest waarin onder meer stelling werd genomen tegen het verbond met de antirevolutionairen en werd gepleit voor lagere defensielasten. Verder werd aangedrongen op herstel van het gezantschap bij de paus.

uit de privésfeer
  • Overleed nadat hij op het station van Sittard bij het instappen in de trein naar Den Haag door een beroerte was getroffen en in het ziekenhuis opnieuw een beroerte had gekregen
  • De overlijdensadvertentie voor hem was in het Frans

verkiezingen (3/5)
  • Werd in 1881, 1884, 1886 en 1887 steeds met ruime meerderheid (80 a 90%) gekozen
  • Versloeg in 1888 en 1891 G. Berkers en C. Kamps
  • Werd in 1894 met ruim 90% van de stemmen gekozen

pseudoniemen, bij-, koos- en schuilnamen
Mr. Jérôme (over het algemeen zo genoemd)

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.