K.J. (Karel) van Laak

foto K.J. (Karel) van Laak

Twee periodes fiscaal specialist in de KVP-Tweede Kamerfractie. Volgde in 1966 Marijnen als Kamerlid op. Dat gebeurde na tussenkomst van het KVP-bestuur, waardoor hij een hoger geplaatste kandidaat passeerde. Bij zijn beëdiging bleek dat hij bij de burgerlijke stand stond ingeschreven onder de naam 'Van Laak', terwijl hij feitelijk 'Van Laack' heette. Was voor hij Kamerlid werd belastinginspecteur en werd later belastingadviseur.

KVP
in de periode 1966-1971: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Karel Joseph (Karel)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 24 februari 1932

overlijdensplaats en -datum
Oisterwijk, 6 februari 2018

3.

Partij/stroming

partij(en)
KVP (Katholieke Volkspartij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/7)

  • wethouder van Waalwijk, van 4 september 1962 tot 5 maart 1968
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 15 februari 1966 tot 23 februari 1967
  • firmant, firma "Kammer-Luhrman & Co.", belastingsadviesbureau, van 1 februari 1968 tot 1985
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 5 maart 1968 tot 10 mei 1971

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/8)

  • lid Raad van Commissarissen Stichting Natuurpark "De Efteling" B.V., van 1985 tot 1995
  • secretaris VVV Hart van Brabant

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was fiscaal specialist van de KVP-Tweede Kamerfractie. Hield zich ook bezig met gemeentefinanciën en het beleid rond de volkstelling in 1971.

9.

Wetenswaardigheden

verkiezingen
  • Was in 1971 geen Tweede Kamerkandidaat

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.