Ir. E.H.A. (Evert) Kraaijvanger

foto Ir. E.H.A. (Evert) Kraaijvanger
bron: KDC Nijmegen

Katholieke architect, die met zijn broer Herman een belangrijke rol speelde bij de wederopbouw van Rotterdam. Kreeg veel opdrachten van katholieke scholen en bedrijven. Was na de oorlog ook korte tijd wethouder van wederopbouw. In de KVP-Eerste Kamerfractie vijfentwintig jaar woordvoerder volkshuisvesting. Hield zich ook bezig met zaken betreffende de West. In 1967 eerste ondervoorzitter van de Kamer.

KVP
in de periode 1946-1971: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Everhardus Hubertus Antonius (Evert)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 14 juli 1899

overlijdensplaats en -datum
Rotterdam, 9 februari 1978

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • RKSP (Roomsch-Katholieke Staatspartij), tot 22 december 1945
  • KVP (Katholieke Volkspartij), vanaf 22 december 1945

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • wethouder (van openbare werken) van Rotterdam, van 9 november 1945 tot 2 september 1946 (tevens locoburgemeester)
  • lid Provinciale Staten van Zuid-Holland, van 20 juni 1946 tot 4 juli 1950
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 23 juli 1946 tot 10 mei 1971 (in november 1956 één week onderbreking)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/7)

  • lid adviescommissie over mogelijkheid van beroep tegen besluiten van publiekrechtelijke organen (Commissie-Prinsen), vanaf juli 1948
  • lid Staatscommissie bestuursvorm grote gemeenten (Staatscommissie-De Quay), van 16 oktober 1952 tot 13 mei 1955

afgeleide functies, presidia etc. (2/15)
  • plaatsvervangend voorzitter vaste commissie voor Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 12 december 1967 tot 16 september 1969
  • voorzitter vaste commissie voor Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 17 september 1969 tot 10 mei 1971

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder volkshuisvesting van de KVP-Eerste Kamerfractie. Hield zich ook bezig met Koninkrijksaangelegenheden en aanvankelijk ook met verkeer en waterstaat.

opvallend stemgedrag (0/6)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Ontwierp samen met zijn broer Herman onder meer concert- en theatercomplex "De Doelen" in Rotterdam

verkiezingen
  • Werd in 1946, 1948 en 1952 gekozen door Groep III: Noord-Holland en Friesland
  • Werd in 1956, 1960, 1963 en 1966 gekozen door Groep IV: Zuid-Holland

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.