Drs. S. (Simon) Korteweg

foto Drs. S. (Simon) Korteweg
bron: VVD

Groningse hoogleraar economie, die vier jaar woordvoerder economische zaken van de VVD-Tweede Kamerfractie was. Voor hij hoogleraar en Kamerlid werd, werkte hij bij een Kamer van Koophandel en als hoofdambtenaar op het ministerie van Economische Zaken. Had ook belangstelling voor internationale economische vraagstukken.

VVD
in de periode 1959-1963: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Simon (Simon)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 18 oktober 1902

overlijdensplaats en -datum
Groningen, 12 mei 1997

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/8)

  • administrateur directoraat-generaal buitenlandse economische betrekkingen, ministerie van Economische Zaken, van 1 juli 1945 tot 1 juli 1947
  • directeur industriële ontwikkeling, ministerie van Economische Zaken, van 1 juli 1947 tot 1 september 1948
  • hoogleraar economie, Rijksuniversiteit Groningen, van 1 september 1948 tot mei 1959
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 26 mei 1959 tot 5 juni 1963
  • hoogleraar economie, Rijksuniversiteit Groningen, van september 1963 tot 1 november 1972 (vanaf 1969 tevens hoogleraar in de interfaculteit der actuariële wetenschappen en econometrie met als leeropdracht: staathuishoudkunde)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/6)

  • voorzitter Industrieschap Oost-Groningen, vanaf 1 januari 1957 (sinds 7 maart 1962 opgegaan in de Raad voor de Welzijnbevordering "Opbouw Oost-Groningen")
  • lid Ziekenfondsraad, van 15 april 1965 tot 1968

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder economische zaken van de VVD-Tweede Kamerfractie en in 1962 woordvoerder bij de behandeling van de Nota inzake hulp aan minder-ontwikkelde landen. Hield zich ook bezig met wetenschappelijk onderwijs.

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

verkiezingen
  • Was in 1963 geen kandidaat meer

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.