Mr.dr. G. Kolff

foto Mr.dr. G. Kolff
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Kantonrechter die vierentwintig jaar Eerste Kamerlid voor de CHU was. Zowel zijn vader als grootvader en diverse andere familieleden waren burgemeester van Deil. Hijzelf was actief als waterstaatsbestuurder in de Tielerwaard en kantonrechter in Geldermalsen en later in Vianen en Gorinchem. Bekleedde verder diverse bestuursfuncties in het veilingwezen. In de Senaat hadden justitie, waterstaat en landbouw zijn voornaamste belangstelling en was hij enige jaren fractievoorzitter. Overleed kort nadat hem in de Senaat een huldeblijk ten deel was gevallen vanwege zijn 80e verjaardag. Beschikte over een milde humor en stond bekend als een prettige causeur.

CHU
in de periode 1935-1959: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Gualthérus

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Hintham (gem. Rosmalen, N.Br.), 22 februari 1879

overlijdensplaats en -datum
Tiel, 28 februari 1959

3.

Partij/stroming

partij(en)
CHU (Christelijk-Historische Unie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/11)

  • kantonrechter te Gorinchem, van 29 maart 1934 tot 1 juni 1947
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 14 maart 1935 tot 28 februari 1959
  • fractievoorzitter CHU Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 4 april 1946 tot 28 februari 1959
  • lid gemeenteraad van Geldermalsen, van 4 september 1946 tot 6 september 1949

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/5)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/11)

  • lid Provinciaal College van toezicht op het beheer der kerkelijke goederen en fondsen van de Hervormde gemeenten in Gelderland, omstreeks 1946
  • lid Staatscommissie inzake nadere Grondwetswijziging betreffende de buitenlandse betrekkingen (Staatscommissie-Kranenburg), van 1 oktober 1954 tot 1955

afgeleide functies, presidia etc. (2/12)
  • lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 8 januari 1957 tot 24 april 1957
  • lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 7 januari 1958 tot 28 februari 1959

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich als Eerste Kamerlid vooral bezig met justitie, verkeer en waterstaat en landbouw

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Speelde als waterschapsbestuurder een grote rol bij de centralisatie van het Lingebeheer
  • Was (onder andere) waarnemend Kamervoorzitter in de vergadering van 6 maart 1947

uit de privésfeer (3/4)
  • Zijn vader was burgemeester en gemeentesecretaris van Deil (1880-1914)
  • Een broer van hem was burgemeester van Deil (1914-1942)
  • Een zoon van hem was burgemeester van Deil (1945-1974) en van Beesd (1969-1973)

verkiezingen
  • In 1932 kandidaat in en in 1937, 1946, 1948, 1951, 1952 en 1956 gekozen door Groep II: Gelderland, Overijssel, Groningen en Drenthe

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.