J.H.W. (Jo) van Koeverden

foto J.H.W. (Jo) van Koeverden
bron: KDC Nijmegen

Traditioneel katholieke vertegenwoordiger van de Betuwe in de Tweede Kamerfractie van de KVP. Belangenbehartiger van de fruittelers. Bescheiden, bedeesde afgevaardigde, die zich behalve met landbouw ook met visserij, waterstaat, het binnenlands bestuur en Koninkrijkszaken bezighield. Vaak ging het daarbij om onderwerpen met een beperkt politiek belang. Was tijdens de oorlog actief in de illegaliteit. Zijn vader was eveneens Tweede Kamerlid.

KVP
in de periode 1950-1971: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Johannes Hermanus Wilhelmus (Jo)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Buren (Gld.), 8 april 1911

overlijdensplaats en -datum
Buren (Gld.), 24 augustus 1981

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • RKSP (Rooms-Katholieke Staatspartij), tot 22 december 1945
  • KVP (Katholieke Volkspartij), 22 december 1945

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • fruitteler te Buren (Gld.)
  • lid Provinciale Staten van Gelderland, van 3 juni 1946 tot 2 juni 1966
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 28 maart 1950 tot 15 juli 1952
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 16 september 1952 tot 10 mei 1971

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/5)

  • voorzitter Nederlandse Algemene Keuringsdienst, afdeling Gelderland, vanaf 1952
  • lid subcommissie sociaal-economische en planologische aangelegenheden, Stichting tot Ontwikkeling van Komgrondengebieden, vanaf januari 1953

afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter bijzondere commissie voor het wetsontwerp wijziging van de Veewet (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 24 februari 1965 tot juni 1965

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder landbouwzaken (waaronder jacht, fruitteelt), visserij, waterstaat en Koninkrijkszaken. Hield zich ook wel eens bezig met onderwerpen op het terrein van het binnenlands bestuur (herindelingen) en financiën. Voerde voorts in 1966 het woord bij de behandeling van de ontwerp-Natuurbeschermingswet.
  • Voerde in juni 1966 namens zijn fractie het woord bij de interpellatie-Bakker over de strafonderbreking van de Duitse oorlogsmisdadiger Lages

opvallend stemgedrag (0/15)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zwager van J.Th.A.H. van der Putten, (top)ambtenaar op de ministeries van Maatschappelijk Werk en C.R.M.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.