D. (David) Kodde

foto D. (David) Kodde
bron: Streekarchief Schouwen-Duiveland

Vooraanstaande SGP'er in Zeeland die 38 jaar burgemeester was van Zoutelande op Walcheren en die 43 jaar lid was van de Staten van Zeeland. Kwam na de uitbreiding van het ledental in 1956 in de Tweede Kamer. Karakteristiek figuur in wezen en optreden. Verwierf sympathie en respect, doordat hij met kennis van zaken sprak over onder meer waterstaat, landbouw en visserij. Verscheen in de Tweede Kamer altijd in traditioneel Zeeuws kostuum; hij was ook de laatste Zeeuwse burgemeester die zo'n kostuum droeg.

SGP
in de periode 1956-1967: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

David (David)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Zoutelande (Zld.), 6 mei 1894

overlijdensplaats en -datum
Vlissingen, 7 september 1967

begraafplaats en -datum
Zoutelande, 11 september 1967

3.

Partij/stroming

partij(en)
SGP (Staatkundig-Gereformeerde Partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/7)

  • gemeentesecretaris van Zoutelande, van 1 juni 1928 tot 1 juni 1959
  • lid Provinciale Staten van Zeeland, van 19 juni 1946 tot 2 juni 1966
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 6 november 1956 tot 5 juni 1963
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 18 juni 1963 tot 17 september 1963

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/5)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/11)

  • buitengewoon lid Gedeputeerde Staten van Zeeland, van juli 1931 tot 3 juli 1935
  • buitengewoon lid Gedeputeerde Staten van Zeeland, van 1946 tot 1950

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder van zijn fractie voor binnenlandse zaken, verkeer en waterstaat, volkshuisvesting en landbouw en visserij

9.

Wetenswaardigheden

algemeen (3/5)
  • Weigerde in 1958 als burgemeester aanwezig te zijn bij het afscheid van de Hervormde predikant
  • Woonde de laatste jaren dat hij Statenlid was alleen de vergadering bij waarin de Eerste Kamerleden werden gekozen
  • Nam ontslag als Tweede Kamerlid vanwege zijn gezondheid

uit de privésfeer
Had een belangrijk aandeel in de vorming van een zelfstandige kerkelijke gemeente in Zoutelande van de Gereformeerde Gemeenten

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.