A. Knijff Hzn.

foto A. Knijff Hzn.
bron: Onze Afgevaardigden

Steenfabrikant en burgemeester uit de omgeving van Woerden. Weinig opvallend als liberaal Tweede Kamerlid voor het district Bodegraven. Was Takkiaan, maar steunde wel de Kieswet-Van Houten.

vooruitstrevende kamerclub, 'club-Pyttersen', vrijzinnig-democratische kamerclub
in de periode 1894-1901: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Aart

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Woerden, 13 mei 1836

overlijdensplaats en -datum
Utrecht, 8 april 1908

3.

Partij/stroming

stroming(en)
Takkiaan, 1894

partij(en)
Liberale Unie

lid tussentijds gevormde fractie(s)
  • Vooruitstrevend-Liberale Kamerclub, van mei 1894 tot 10 juni 1896
  • Club-Pyttersen, van 10 juni 1896 tot 21 september 1897
  • Vrijzinnig-Democratische Kamerclub, van september 1897 tot maart 1901

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • burgemeester van Waarder, van 30 mei 1877 tot 29 mei 1907
  • burgemeester van Barwoutswaarder, van 15 juni 1877 tot 29 mei 1907
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 16 mei 1894 tot 17 september 1901 (voor het kiesdistrict Bodegraven)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/6)

  • hoogheemraad waterschap "Bijleveld en de Meerndijk", van 1878 tot 1891
  • voorzitter Vereniging van steen- en panfabrikanten Woerden, van 1882 tot 1891

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
erelid Vereniging van steen- en panfabrikanten Woerden, van 1891 tot 1908

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak slechts één maal in de Tweede Kamer; over de begroting van Justitie voor 1897
  • Hoewel hij Takkiaan was, stemde hij in 1896 vóór de ontwerp-Kieswet van Van Houten

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was steenfabrikant te Woerden

verkiezingen
  • Versloeg in 1894 C.M.E. van Löben Sels (arp) na herstemming; derde kandidaat was jhr. G.J.Th. Beelaerts van Blokland
  • Versloeg in 1897 J.C. von Briell Sasse (arp) na herstemming
  • Werd in 1901 verslagen door J.W.H.M. van Idsinga (vrij-a.r.)

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.