S.R. (Sieto) Knottnerus

foto S.R. (Sieto) Knottnerus
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Groningse burgemeester die ruim acht jaar voor de CHU zitting had in de Eerste Kamer. Werd na de oorlog burgemeester van Scheemda en in 1952 van Onstwedde. Toen die gemeente in 1969 was samengevoegd met Wildervank werd hij burgemeester van de nieuwgevormde gemeente Stadskanaal. Als Eerste Kamerlid van de CHU woordvoerder binnenlandse zaken en volkshuisvesting. Burgemeester-in-hart-en-nieren. Neef van CHU-voorman Mellema.

CHU
in de periode 1963-1975: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Sieto Robert (Sieto)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Oostwold (gem. Midwolda, Gr.), 5 september 1913

overlijdensplaats en -datum
Stadskanaal, 26 oktober 1984

3.

Partij/stroming

partij(en)
CHU (Christelijk-Historische Unie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/7)

  • burgemeester van Onstwedde, van 1 september 1952 tot 1 januari 1969 (gemeente opgeheven vanwege herindeling)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 5 juni 1963 tot 10 mei 1971
  • burgemeester van Stadskanaal, van 1 januari 1969 tot 1 september 1976 (nieuwgevormde gemeente door vereniging van Onstwedde en Wildervank)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 4 juni 1974 tot 16 januari 1975

gevangenschap/internering
  • geïnterneerd te Amersfoort en Utrecht, vanaf 1944
  • geïnterneerd in Duitsland, tot 1945

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/4)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/3)

  • voorzitter industrieschap "De Kanaalstreek", omstreeks 1965
  • ondervoorzitter Christelijke Coöperatieve Spaarbank "Eigen Haard" in Groningen

afgeleide functies, presidia etc.
plaatsvervangend voorzitter vaste commissie voor Binnenlandse Zaken en Hoge Colleges van Staat (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 23 september 1974 tot 16 januari 1975

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Eerste Kamer vooral bezig met binnenlandse zaken en volkshuisvesting

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Nam ontslag als Eerste Kamerlid omdat die functie niet langer met zijn burgemeesterschap was te combineren

verkiezingen
  • Werd in 1963 en 1966 gekozen door en was in 1971 kandidaat in Groep II: Gelderland, Overijssel, Groningen en Drenthe

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.