C.F. (Cor) Kleisterlee jr.

foto C.F. (Cor) Kleisterlee jr.
bron: Fotobureau Stokvis

Blijmoedige en praatvaardige Rotterdamse rooms-katholieke afgevaardigde, die voortkwam uit de Katholieke Jeugdbeweging. Vanaf 1960 als adjunct-partijsecretaris belast met internationale zaken. Behoorde tot de vakbondsvleugel en stond links in de KVP. Zette zich als KVP-Tweede Kamerlid (en na 1977 als CDA'er) onder meer in voor oorlogsslachtoffers, het welzijn van militairen en het jeugdwerk. Een echte regelaar, die zijn vele contacten goed gebruikte. Voorzitter van de commissie voor Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk en secretaris van de KVP-fractie en later van de CDA-fractie. Enige jaren eerste ondervoorzitter van de Tweede Kamer.

KVP, CDA
in de periode 1956-1979: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Cornelis Franciscus (Cor)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 9 september 1925

overlijdensplaats en -datum
Rotterdam, 20 juli 2017

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • KVP (Katholieke Volkspartij), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • lid gemeenteraad van Rotterdam, van 1 september 1953 tot 6 september 1966
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 6 november 1956 tot 1 november 1979
  • voorzitter Commissie Nationale Parken, van 1 november 1979 tot 1 oktober 1995

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/7)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/16)

  • vicevoorzitter kerkbestuur "Verrijzenis van de Heer" te Rotterdam
  • voorzitter Stichting Woonoord BNMO, van 1989 tot 1998

afgeleide functies, presidia etc. (2/6)
  • lid Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 11 mei 1976 tot 17 september 1979
  • eerste ondervoorzitter Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 11 mei 1976 tot september 1979

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was aanvankelijk woordvoerder jeugd- en vormingsbeleid van de KVP-fractie en later tevens voor recreatie, maatschappelijk werk en sportbeleid. Hield zich verder onder andere bezig met defensiepersoneel en met media-aangelegenheden.
  • Hield zich in de periode 1977-1979 bezig met welzijnsbeleid, maar voerde niet het woord. Trad regelmatig op als (fungerend) voorzitter van plenaire en commissievergaderingen.

opvallend stemgedrag (0/13)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Hij kwam op voordracht van KVP-voorzitter Harry van Doorn in de Tweede Kamer. Zij kenden elkaar via ouderavonden van de katholieke kinderbescherming in Rotterdam.
  • Werd in 1978 door het CDA kandidaat gesteld voor het voorzitterschap van de Rijnmondraad als opvolger van W.A. Fibbe. Benoemd werd echter de PvdA'er Oele.

uit de privésfeer
Zijn moeder overleed in februari 1939 op 47-jarige leeftijd

pseudoniemen, bij-, koos- en schuilnamen
Cor de regelaar (bijnaam in het CDA)

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.