A. (Arie) Kievit

foto A. (Arie) Kievit
bron: Beeldbank Nationaal Archief

Van Goeree-Overflakkee afkomstig SDAP-Kamerlid en vakbondsbestuurder. Oudste uit een groot (christelijk) landarbeidersgezin, die op zijn zestiende havenarbeider werd in Rotterdam. Werd spoedig actief in de socialistische vakbond en later voorzitter van de vakbond voor transportarbeiders. Lange tijd gemeenteraadslid in Rotterdam en van 1937 tot en met 1946 Tweede Kamerlid. Hield zich vooral bezig met vervoersaangelegenheden en landbouw. Was in de periode 1948-1951 Eerste Kamerlid.

PvdA, SDAP
in de periode 1937-1951: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Aren (Arie)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Oude Tonge (Z.H.), 25 januari 1882

overlijdensplaats en -datum
Rotterdam, 1 maart 1955

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • SDAP (Sociaal-Democratische Arbeiderspartij), tot 9 februari 1946
  • PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 9 februari 1946

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/9)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 8 juni 1937 tot 4 juni 1946
  • lid tijdelijke gemeenteraad van Rotterdam, van 9 november 1945 tot 2 september 1946
  • lid gemeenteraad van Rotterdam, van 2 september 1946 tot 6 september 1949
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 14 april 1948 tot 27 juli 1948
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 30 maart 1949 tot 18 september 1951

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/6)

  • plaatsvervangend lid Hoge Raad van Arbeid, omstreeks 1938
  • lid Nationale Havenraad, omstreeks 1946

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Tweede Kamer onder andere over aangelegenheden inzake waterstaat (verkeersfonds, zuiderzeefonds), economische zaken en landbouw
  • Was in de Eerste Kamer woordvoerder voor verkeer en waterstaat en landbouw

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was havenarbeider

verkiezingen
  • In 1946 en 1948 Eerste Kamerkandidaat in Groep IV: Zuid-Holland

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.