A.E. van Kempen

foto A.E. van Kempen
bron: Onze Afgevaardigden

Ondernemer die vijf jaar als antirevolutionair voor het distict Leiden in de Tweede Kamer zat. Eigenaar en bestuurder van de fabriek van goud- en zilverwerken in Voorschoten. Sociaalvoelende directeur, die zich in de Kamer inzette voor wettelijke regeling van de zondagsrust voor ambtenaren en arbeiders. Zette zich ook in voor bescherming van de industrie. Voorzitter van de bond van christelijke werkgevers. Was in Leiden raadslid en vervulde daar diverse functies op sociaal-charitatief gebied.

ARP
in de periode 1897-1902: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Antonius Everdinus

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Utrecht, 30 januari 1843

overlijdensplaats en -datum
Leiden, 28 oktober 1902

3.

Partij/stroming

partij(en)
ARP (Anti-Revolutionaire Partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/4)

  • lid gemeenteraad van Leiden, van 5 september 1893 tot 28 oktober 1902
  • lid Provinciale Staten van Zuid-Holland, van 4 juli 1894 tot 28 oktober 1902 (voor het kiesdistrict Leiden)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 21 september 1897 tot 28 oktober 1902 (voor het kiesdistrict Leiden)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/8)

  • lid bestuur Leidsche Fabrieksschool
  • lid locaal comité Unie "Een School met den Bijbel" te Leiden

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Tweede Kamer onder meer over arbeid, nijverheid en de militie, alsmede over zaken betreffende Leiden
  • Wist in 1899 via een motie te bewerkstelligen dat er op zondagen slechts één postbestelling zou zijn

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn moeder overleed in januari 1845
  • Zijn vader was goud- en zilversmid (oprichter/directeur firma "J.M. van Kempen" te Voorschoten)
  • Een zoon van hem was burgemeester van Hillergersberg

verkiezingen
  • Versloeg in 1897 en 1901 H.L. Drucker (vdb)

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.