P.J. (Paul) Kapteijn

foto P.J. (Paul) Kapteijn
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Eerste Kamerlid van de PvdA, die ook actief was in het Europees Parlement. In Haarlem directeur van de cacao- en chocoladefabriek Union. Daarnaast Statenlid in Noord-Holland en gemeenteraadslid in Bloemendaal. Had als Eerste Kamerlid behalve voor de Europese samenwerking speciale belangstelling voor economische zaken en landbouw. Man met grote inzet, gevoel voor humor en levenslust. Sprak vrijwel steeds zonder papier.

PvdA
in de periode 1950-1966: lid Eerste Kamer, lid EGKS-parlement

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Paulus Johannes (Paul)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 28 september 1895

overlijdensplaats en -datum
Sint-Lambrechts-Woluwe (België), 27 september 1984

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/8)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 19 september 1950 tot 20 september 1960
  • lid gemeenteraad van Bloemendaal, van 17 november 1955 tot 16 augustus 1960
  • lid Europees Parlement, van 1 januari 1958 tot 20 oktober 1966 (aangewezen door de Staten-Generaal)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 8 november 1960 tot 20 september 1966

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/4)

  • lid Raad van Commissarissen drukkerij- en uitgeversmaatschappij N.V. "De Arbeiderspers", omstreeks juni 1964
  • lid Raad van Arbeid te Haarlem

afgeleide functies, presidia etc.
  • voorzitter commissie van rapporteurs voor de begroting Economische Zaken 1957 (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van december 1956 tot januari 1957
  • vicevoorzitter Europees Parlement, van 21 februari 1964 tot 20 oktober 1966

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Eerste Kamer met name over economische zaken, landbouw en buitenlandse zaken (Europese samenwerking)

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn echtgenote was geboren in Zuid-Afrika
  • Zijn vader was als genealoog werkzaam voor in het buitenland woonachtige Nederlanders. Zijn moeder was Italiaanse.
  • Overleed ten gevolge van een ongeval

verkiezingen
  • Was in 1948 Eerste Kamerkandidaat in Groep I: Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg
  • Werd in 1952, 1956, 1960 en 1963 gekozen door Groep IV: Zuid-Holland

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.