G.W. Kampschöer

foto G.W. Kampschöer
bron: Beeldbank Nationaal Archief

Katholieke boerenleider die ook op andere maatschappelijke terreinen actief was. Was afkomstig uit de Betuwe maar werd in 1922 burgemeester van Monster in het Westland. Was daarvoor gemeenteambtenaar en in Wehl en IJsselstein gemeentesecretaris. In de Tweede Kamer vooral woordvoerder op het gebied van verkeer en gemeentefinanciën. Leidde tijdens de crisis van de jaren dertig de katholieke Land- en Tuinbouwbond in Noord- en Zuid-Holland en bleef daarvan voorzitter tot 1958.

Algemeene Bond (RKSP), RKSP
in de periode 1925-1937: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Gerardus Wilhelmus

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Lent (gem. Elst, Gld.), 24 maart 1891

overlijdensplaats en -datum
Wassenaar, 23 januari 1963

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • RKSP (Roomsch-Katholieke Staatspartij), tot 22 december 1945
  • KVP (Katholieke Volkspartij), vanaf 22 december 1945

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • gemeentesecretaris van IJsselstein, van 1916 tot 1 maart 1922
  • burgemeester van Monster, van 1 februari 1922 tot 9 juli 1944 (formeel ontslag op verzoek bij K.B. van 25 september 1947)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 15 september 1925 tot 8 juni 1937

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/11)

  • lid bestuur Sint Adelbertsvereniging
  • bekleedde functies in het NKWV (Nederlands Katholiek Werkgevers Verbond)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met binnenlandse zaken (gemeentefinanciën) en verkeer

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Stelde in 1926, na het aftreden van het eerste kabinet-Colijn, zijn zetel ter beschikking aan oud-minister Koolen, maar die maakte daarvan geen gebruik.

uit de privésfeer
Zijn vader was fruitteler en gemeenteraadslid

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.